strona główna wydarzenia Mamo Tato szkoła dla Twojego 6 latka
Mamo Tato szkoła dla Twojego 6 latka Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 marca 2014 22:41

W dniu 06.03.2014r. w przedszkolu odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci z rocznika 2008 r. Na spotkanie został zaproszony dyrektor Zespołu Szkół w Rogowie p. Radosław Kubicki oraz psycholog p. Monika Wielamek. Tematem przewodnim spotkania było rozpoczęcie od 1 września 2014 r. obowiązku szkolnego dzieci 6 letnich. Na początku zebrania głos zabrał dyrektor szkoły p. R.Kubicki , który omówił jak szkoła jest przygotowana do przyjęcia 6 latków . Analizując prezentację multimedialną " Mamo, Tato , szkoła dla Twojego 6 latka"  rodzice mogli zapoznać się co zgodnie z prawem musi szkoła zagwarantować aby dzieci 6 letnie w najłagodniejszy sposób przeszły etap adaptacyjny w nowym środowisku. Rodzice otrzymali także instrukcje  jak wspomóc swoje dzieci w pierwszych dniach pobytu dzieci w szkole. Na zakończenie spotkania  p. psycholog udzieliła cennych wskazówek dotyczących rozwoju małego dziecka i jego przygotowania do nowego wyzwania jakim jest pójście do I klasy.

 

Poprawiony: czwartek, 06 marca 2014 23:15