strona główna wydarzenia Zajęcia kulinarne w gr VI
Zajęcia kulinarne w gr VI Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 05 marca 2014 19:42

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia wg  planu pracy kółka kulinarnego. Ciocia Kasia jako szef  kuchennych zabaw  Uśmiech zaplanowała w gr VI  słodkie , ale zdrowe menu. Najpierw dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa oraz omówiły sposoby dbania o higienę osobistą. Mając podstawową wiedzę  jaką powinien posiadać każdy szef kuchni , dzieciaki przystąpiły do krojenia składników sałatki. Wśród nich można było zobaczyć ( a nawet posmakować ) banana, pomarańczę, jabłko, mandarynkę. Owoce pokrojone w kostkę , plastry  wylądowały w dużej miseczce ,w której zostały dokładnie wymieszane . Zapach  roznoszący się po sali  kusił  do skosztowania sałatki. Ciocia Kasia podzieliła sałatkę na porcje i  udekorowała słodką bita śmietanką ..mniammmm  aż ślinką leciUśmiech. Prace kuchenne okazały się  fajnym sposobem na spędzanie czasu . Teraz Ciocia Kasia  szykuje inny przepis dla następnej grupy.

Poprawiony: środa, 05 marca 2014 20:14