DZIEŃ KOTA Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 17 lutego 2014 16:09

 

Dzień Kota

Międzynarodowy Dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego . Celem tego święta jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka . Koty wnoszą do naszego życia radość , ich mruczenie wpływa kojąco na nasze skołatane nerwy i pozwala zapomnieć o troskach dnia powszedniego. Naukowcy stwierdzili, że głaskanie kota korzystnie wpływa na nasze zdrowie, obniżając ciśnienie krwi. Koty są zwinne, ciekawskie, niezależne i szybko przywiązują się do człowieka – to cechy, które można przypisać niemal każdemu z nich. Jest wiele ras kotów ,każda rasa charakteryzuje się nie tylko określonymi cechami wyglądu, ale także zachowaniem. Nasze przedszkolaki podczas zabaw związanych z Dniem Kota , uczą się jak należy nieść pomoc wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom . Uczą się wrażliwości na trudny koci los zwłaszcza w okresie zimowym .  

Święto Kota na stałe zagościło w harmonogramie naszych imprez , w tym dniu przedszkole zapełnia się małymi mruczkami o różnej maści : białe ,szare, w pręgi, czarne, bure , rude i oczywiście puszysteŚmiech. Jak co roku po śniadaniu wszystkie kotki zebrały się w dużej sali , gdzie na powitanie miauczały , mruczały , przeciągały swoje „kocie grzbiety” i poruszały wdzięcznie swoimi ogonkami. Nic w tym dziwnego, najedzone lubią się połasić i pobawić . A zabaw było wiele , nasze mruczki brały udział w różnych konkursach m.in. zwijały wełnę w kłębek, odgadywały nazwy bajek w których występują koty, składały postać kota z gotowych elementów , dorysowywały brakujące elementy do postaci kota , brały udział w kocim tańcu , sprawdzona została też wrażliwość słuchowa kotów – rozpoznawały po odgłosach co ukryte jest w pudełeczku ( wata , groch, spinacze, kamyczki itp.) . Kocie zabawy bardzo przypadły wszystkim do gustu , śmiechu było przy tym co niemiara . Jak to w życiu bywa po wspólnej zabawie , zmęczone kotki pochowały się w swoich salach szukając ciepłego miejsca , w którym mogłyby troszkę odpocząć i nabrać sił do następnej zabawy.

 

Poprawiony: poniedziałek, 17 lutego 2014 16:27