strona główna wydarzenia Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 17 stycznia 2014 00:00

 

W styczniu  obchodzimy Święto Babci i Dziadka . To dobry moment aby zastanowić się za co tak bardzo kochamy Dziadków , którzy zwykle towarzyszą dziecku od najmłodszych lat. Ich pomoc jest bardzo  nieoceniona, zważywszy na fakt, że wielu młodych rodziców nie stać na prywatną opiekę nad dzieckiem, a do pracy przecież trzeba chodzić, by utrzymać całą rodzinę. Nic więc dziwnego, że często to właśnie babcia i dziadek spędzają większą część dnia z wnukami, chodzą z nimi na spacery, opowiadają ciekawe historie i bajki, przypominają dawne czasy oraz czytają maluchom książki do poduszki.Nikogo nie dziwi że maluchy z niecierpliwością wyczekują ich odwiedzin czy chwil spędzonych podczas wspólnych zajęć. Chociaż czasami dziadkowie potrafią groźnie pokiwać palcem, za chwilę biorą wnuki w ramiona. Nie bez przyczyny  kojarzą się nam z troską i rozpieszczaniem. Opiekują się wnukami, troszczą się o ich potrzeby, są pomocą w stawianiu pierwszych kroków, ale też wiernymi przyjaciółmi na lata. Babcie i Dziadków kochamy za to ,że  kojarzą się nam z ciepłem rodzinnym,  zapachem pysznego ciasta, miłością , czułością , spokojem . Każdy dzień spędzony w ich towarzystwie jest świętem , które chciałoby się zatrzymać na całe życie.

Nasze przedszkolaki obchodziły w tym roku święto swoich Dziadków 17 stycznia. W sali OSP w Rogowie ( nowo wyremontowanej) dzieci gościły swoich Dziadków. Po przywitaniu wszystkich przez p. dyrektor przedszkolaki  rozpoczęły występy artystyczne . Były wiersze , piosenki, układy taneczne , a największa niespodzianką było przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci z gr V i VI - Królewna Śnieżka. Braw nie było końca , dumne przedszkolaki wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom prezenty , które samodzielnie przygotowały.

Po części artystycznej rozpoczęła się degustacja , oj działo się działo na stołach królowały ciasta , ciasteczka , owoce , słodkie napoje, a w sali rozbrzmiewała muzyka.Dodatkową niespodzianką dla Dziadków był koncert kolęd  w wykonaniu  Krzysia Szklarka z gr V ,Towarzyszył mu nasz absolwent Adrian Szklarek , który  pięknie graj na akordeonie.Szkoda ,że czas tak szybko mija i trzeba było już wracać do domu , ale w naszych sercach  pozostanie już na zawsze wspomnienie z dzisiejszego spotkania.

Kochana Babciu!Kochany Dziadku!
Jak można pomieścić w sobie,
tyle troski, ciepła i miłości.
Jak można podarować innym
tyle uśmiechu, dobroci i radości.
Jak można zdobyć zdolność
by w trudnych chwilach nieść pociechę.
Jak można powiedz Babciu i Dziadku
stać się jak Wy,
cudownym człowiekiem?
                                         
                                         
 


Kochana Babciu !! Kochany Dziadku!!

z okazji Waszego święta 

życzymy Wam

samych radosnych dni , dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności.

Bardzo Was KOCHAMY i buziaki Wam przesyłamy


wasze WNUCZKI z Gminnego Przedszkola w Rogowie


 

 

 

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY NA FOTOREPORTAŻ DO NASZEJ GALERII.

Poprawiony: sobota, 18 stycznia 2014 18:29