strona główna wydarzenia PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 04 listopada 2013 19:15

 

 

5 listopad na długo pozostanie w pamięci naszych "nowych" przedszkolaków. W tym dniu złożyli uroczyste przyrzeczenie podczas Pasowania na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor , która powitała przybyłych gości i zaprosiła na występy artystyczne przygotowane przez starszych kolegów . Po wysłuchaniu wiersza i piosenki o przedszkolu , maluszki przystąpiły do "egzaminu" przedszkolaka. Pociągiem dojeżdżały do stacji: klockowo, zagadkowo,piosenkowo, porządkowo, ćwiczeniowo, pokazowo , gdzie miały do wykonania zdania ukazujące ich umiejętności . Każdy zaliczył powierzone im zadania na 6 z plusem . Zgodnie z tradycją  "nowe" przedszkolaki ubrane w togi i birety powtórzyły słowa przyrzeczenia , a następnie p. dyrektor  dotykając każde dziecko kolorową wielką kredką dokonała pasowania , czego dowodem są wręczone każdemu przedszkolakowi plakietki . Tekst ślubowania złożyli także towarzyszący dzieciom rodzice. Na widowni nie jednej osobie zakręciła  się łza w oku , w końcu nasi milusińscy pierwszy raz w życiu brali udział w tak podniosłej uroczystości.

Nowi członkowie społeczności przedszkolnej otrzymali fluorescencyjne misie i zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Wszystkim gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego , wspaniałej zabawy , wielu wrażeń i radości z każdego dnia pobytu w naszym przedszkolu.

Tekst przyrzeczenia przedszkolaków:

Ja przedszkolak dzielny , będę zawsze uśmiechnięty,

będę słuchał swojej pani, i zjadał całe śniadanie .

Będę grzecznie się bawił , i pilnie się uczył,

żebym mamy i taty , nigdy nie zasmucił.

 

Tekst ślubowania rodziców:

Ślubuję : zawsze mieć w pamięci , że moje dziecko jest unikalnym darem,

słuchać uważnie o czym mówi i zawsze z nim rozmawiać.

Pamiętać  ,że każdy człowiek uczy się na błędach,

doceniać w dziecku to , co w nim najlepsze .

Przytulać je  i cieszyć się z jego dzieciństwa.

Poprawiony: wtorek, 05 listopada 2013 12:16