strona główna wydarzenia Międzynarodowy Dzień Ziemi
Międzynarodowy Dzień Ziemi Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 15:14

22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi        

 

22 kwietnia dzieci z Gminnego Przedszkola w Rogowie wzięły udział w uroczystości z okazji „ Międzynarodowego Dnia Ziemi” . Spotkanie było okazją do wspólnej zabawy całego środowiska przedszkolnego i integracji dzieci wszystkich grup wiekowych. Zaproponowana tematyka ekologiczno-przyrodnicza ukazana w różnych aspektach działań ( konkursy, piosenki, pokaz mody ekologicznej) wpłynęła na kształtowanie postaw proekologicznych wśród przedszkolaków. Po zapoznaniu się z historią obchodów „Dnia Ziemi” przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące zwierząt i roślin, rozpoznawały odgłosy wydawane przez zwierzęta domowe i leśne , oraz wzięły udział w quizie , w którym musiały wykazać się wiadomościami na temat życia roślin, zwierząt i sposobu ochrony przyrody. Największe „zamieszanie” powstało podczas przygotowywania się do ekologicznego pokazu mody. Zadaniem dzieci było wykonanie i zaprezentowanie oryginalnego stroju wykonanego ze zgromadzonych odpadów np.: z niepotrzebnych gazet, plastikowych opakowań , kartonowych pudełek , woreczków foliowych , kapsli . Inwencje twórcze przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Powstały cudeńka , jakich pewnie nie stworzyliby profesjonalni projektanci mody. Po wspólnych zabawach wszystkie dzieci złożyły przyrzeczenie młodych ekologów , a każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom „Małego Ekologa” . Na zakończenie naszej uroczystości odbył się marsz ekologiczny ” Pochód Zielonych dla naszej Planety Ziemi” .

Mamy nadzieję ,że Dzień Ziemi będziemy obchodzić na co dzień , bowiem od nas zależy przyszłość naszej Planety.

Poprawiony: poniedziałek, 22 kwietnia 2013 15:42