strona główna grupy przedszkolne grupa 5 Grupa V na warsztatach
Grupa V na warsztatach Drukuj Email
wtorek, 12 września 2023 13:18

11 września grupa V uczestniczyła w kampanii edukacyjnej "Województwo Łódzkie Ogrodem Polski". Należy nadmienić, iż w tym roku szkolnym jesteśmy jedynym przedszkolem w powiecie, które miało możliwość skorzystania z tego typu przedsięwzięcia.

Celem kampanii był m.in. wzrost świadomości uczestników na temat bioróżnorodności, zachęcenie do działań proklimatycznych oaz promocja potencjału przyrodniczego województwa.

W ramach zadania został przeprowadzony wykład pod hasłem "Przedszkole dla motyli". Warsztaty składały się z części teoretycznej, na której dzieci poznały role owadów zapylających w przyrodzie oraz z części praktycznej, w której przedszkolaki przy pomocy specjalistów wspólnie obsadzili rabatę roślinami miododajnymi.

W czasie warsztatów pojawiły się również zabawy ruchowe na przedszkolnym placu zabaw oraz praca plastyczna polegająca na wspólnym ozdabianiu modelu motyla w formie dużej kolorowanki. Na zakończenie warsztatu uczestnicy otrzymali drobne upominki i pamiątkowy dyplom.