strona główna wydarzenia Europejski Piknik Rodzinny
Europejski Piknik Rodzinny Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 29 maja 2023 10:08

26 maja 2023 r. w piątek w Gminnym Przedszkolu w Rogowie miała miejsce wspaniała integracyjna impreza „ Europejski piknik rodzinny” . W tym dniu rodzice wraz dziećmi integrowali się w ogrodzie przedszkolnym. Na scenie przedszkolnej wystąpiły dzieci z pięknymi wierszami i piosenkami dla swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty . Dodatkowo przedszkolaki wraz z nauczycielami przygotowały piękne upominki dla swoich najbliższych, które dzieci rozdały po zakończonych występach.

Przed naszym piknikiem rodzinnym , zadaniem każdej grupy przedszkolnej było wybranie jednego kraju należącego do Unii Europejskiej. Dzięki temu udaliśmy się w wielobarwną i różnorodną w smaki i stroje podróż do : Turcji, Włoch, Francji, Węgier i Grecji. Poszczególne grupy zostały przebrane w taki sposób, aby były one integralną częścią wybranego kraju. Do przebieranek dołączyły również nauczycielki, które idealnie wpasowały się w swoje kraje. Przedszkolaki w rytm europejskich melodii zatańczyły i zaprezentowały swoje kraje. Dzięki rodzicom wszyscy mogliśmy skosztować dań regionalnych każdego europejskiego kraju. Na stołach pojawiły się m.in. : sałatka grecka, pizza, croissanty, gulasz węgierski czy chałwa. Na koniec zabawę umiliły nam dmuchańce i zabawy przy muzyce. Dziękujemy, wszystkim za wspaniałą zabawę i cudowną podróż po krajach.

 

Galeria zdjęć do obejrzenia w linku:

https://photos.app.goo.gl/1EjcwoFKzNEi6ad97

Pozostałe zdjęcia będą do wglądu na stronie FB

Poprawiony: poniedziałek, 29 maja 2023 10:11