Dzień Ziemi Drukuj Email
niedziela, 23 kwietnia 2023 15:39

DZIEŃ ZIEMI WEDŁUG PRZEDSZKOLAKÓW

Ziemia jest naszym domem. Kiedyś ludzie bardzo o nią dbali, troszczyli się o nią i opiekowali się nią. Później trochę o tym zapomnieli, nadmiernie wydzierali jej bogactwa naturalne i tajemnice. Dlatego dziś Ziemia bardzo choruje i potrzebuje naszej pomocy. Nie tylko od święta!!!

Taki dzień jest jednak dobrą okazją do promowania zachowań proekologicznych a nic tak nie przemawia do wyobraźni jak wspólne działanie.

Jak obchodzić Dzień Ziemi a przy okazji zrobić coś dobrego dla naszej planety i nie tylko???

Przedszkolaki postanowiły zrobić kwietny ogródek w postaci naszego przedszkolnego symbolu, czyli lokomotywy. Na koniec było ekologiczne przyrzeczenie a każda grupa zobowiązała się dbać o swoją skrzyneczkę - wagonik, podlewając kwiaty sumiennie konewką w kolorze swojej sali, którą otrzymała na pamiątkę tegorocznego Dnia Ziemi.