strona główna grupy przedszkolne grupa 5 Wycieczka na Uniwersytet Łódzki i do Muzeum geologicznego w Łodzi gr V
Wycieczka na Uniwersytet Łódzki i do Muzeum geologicznego w Łodzi gr V Drukuj Email
czwartek, 23 lutego 2023 17:19

Nasze starszaki odbyły bardzo interesującą wycieczkę na Uniwersytet Łódzki, gdzie czekały na nich zajęci pt. "Obrona i atak zwierząt" .  Tata naszego Jasia przygotował dla dzieci wspaniałą prezentację multimedialną , z której dzieci wyciągnęły wiele ciekawych nowinek. Przez chwilę mogliśmy się poczuć, jak prawdziwi studenci w studenckiej , uniwersyteckiej auli. Dzieci otrzymały lasery, które ułatwiały pokazywanie zwierzęcych okazów na ekranie tablicy. Dla naszych starszaków były przygotowane wspaniałe eksponaty m.in szczęka rekina czy czaszka lwa.  Wspaniałą niespodzianką okazała się możliwość dotknięcie i zobaczenia zwierząt - gadów, owadów i ssaków m.in ślimaki, nietoperze, skorpiony czy węże. Kolejnym etapem naszej uniwersyteckiej podróży było przejście do muzeum Geologicznego w Łodzi , gdzie dzieci zapoznały się z różnymi formacjami skalnymi i minerałami. To był naprawdę wspaniały dzień i bardzo ciekawa wycieczka. Kto wie, może dzięki tej wycieczce wyrosną nam niebawem studenci, którzy zmienią świat ?? :)

Bardzo dziękujemy Państwu Jóźwiak, za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki. Wszystko było dopracowane perfekcyjne, a nasze przedszkolaki wyszły z tej lekcji z wypiekami na twarzy , głodni nowych ciekawostek na temat świata, przyrody i wszechświata :)

Poprawiony: piątek, 24 lutego 2023 09:37