strona główna wydarzenia I pomoc - ćwiczenia dla dzieci
I pomoc - ćwiczenia dla dzieci Drukuj Email
wtorek, 26 kwietnia 2022 11:30

26 kwietnia odwiedziła nas Pani Ela Zarębska , która przygotowała dla wszystkich dzieci warsztaty z udzielenia I pomocy przedmedycznej. Ciocia Ela na wstępie przypomniała z dziećmi alarmowe numery telefonów i sposób zgłaszania wypadku . Każde dziecko miało możliwość samodzielnie wezwania pomocy policji, straży , pogotowia. Podczas rozmowy przedszkolaki przestawiały się z imienia i nazwiska i podawały swój adres zamieszkania. W drugiej części warsztatów dzieci poznały zasady udzielania resuscytacji krążeniowo-oddechowej . Pani Ela pokazała najważniejsze czynności wykonywane przez ratownika na fantomie . Tego typu ćwiczenia  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej mają na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

W imieniu wszystkich dzieci składamy serdeczne podziękowania Pani Eli Zarębskiej za profesjonalne  poprowadzenie warsztatów i poświęcenie swojego czasu na nasze szkolenie Całus

Poprawiony: wtorek, 26 kwietnia 2022 12:00