strona główna szkolenia nauczycieli Szkolenie nauczycieli nt. Bezpieczeństwa w przedszkolu
Szkolenie nauczycieli nt. Bezpieczeństwa w przedszkolu Drukuj Email
Wpisany przez Paulina
niedziela, 01 marca 2020 11:20

28.02.2020r Rada pedagogiczna naszego przedszkola uczestniczyła w szkoleniu koleżeńskim pt. : 'Bezpieczne przedszkole".  Szkolenie miało charakter teoretyczno -praktyczny. Koleżanki A. Jabłońska oraz E. Kwiatkowska przygotowały prezentację multimedialną nt. Bezpieczeństwa w przedszkolu. Po obejrzeniu prezentacji nauczycielki przystąpiły do wykonania kilku ćwiczeń praktycznych. Koleżanka A. Jabłońska podkreśliła, iż ważną rzeczą jest przestrzeganie bezpieczeństwa zawsze i wszędzie. Podkresliła, że w trosce o bezpieczeństwo dzieci należy bardzo często przeprowadzać pogadanki , niwelować u dzieci nieprawidłowe zachowania , zarówno w sali przedszkolnej , jak i poza nią. Natomiast prawidłowe zachowanie dzieci - nagradzać. Utrwalać z dziećmi numery służb ratowniczych , przestrzegać dzieci przed nieznajomymi osobami, które oferują zbędne przedmioty, rzeczy. Nauczycielki na bieżąco aktualizują kąciki bezpieczeństwa w salach oraz przypominają zasady kontraktu grupowego. Ponadto na szkoleniu przypomnieliśmy sobie drogi wyjścia z sal w razie zaistniałej sytuacji .

"Być bezpiecznym" to znaczy dbać o swoje bezpieczeństwo i innych osób.