strona główna wycieczki Wycieczka do OSP w Rogowie
Wycieczka do OSP w Rogowie Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 10 maja 2019 09:53

Dzisiaj w Rogowie rozbrzmiały syreny Straży Pożarnej , ale nie z powodu ( na szczęście ) pożaru . To było powitanie  przedszkolaków , które 10 maja 2019r. odwiedziły swoich sąsiadów czyli Ochotniczą Straż Pożarną w Rogowie z okazji Święta Strażaka , które obchodzone jest 4 maja. Maluchy zwiedziły remizę strażacką . Poznały procedury jakie obowiązują strażaków podczas alarmu w OSP. Dzieci wzięły udział w pokazie umundurowania  oraz narzędzi i urządzeń  wykorzystywanych w pracy strażaków .Jednak największą atrakcją była możliwość zwiedzenia kabiny wozu bojowego. Maluchy zadowolone były także z możliwości przymierzenia prawdziwego hełmu . W trakcie spotkania obejrzały zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przypomniały sobie najważniejsze numery alarmowe. Wycieczka na długo pozostanie w pamięci . Na zakończenie wizyty wręczone zostały Strażakom pamiątkowe dyplomy – podziękowania , a cała społeczność przedszkolna złożyła wszystkim Panom Strażakom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich Święta.

Poprawiony: piątek, 10 maja 2019 11:06