strona główna wydarzenia Festiwal Pieśni i Piosenki Żołnierskiej "I poszli,(...) , jak zawsze za honor się bić"
Festiwal Pieśni i Piosenki Żołnierskiej "I poszli,(...) , jak zawsze za honor się bić" Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 28 listopada 2018 16:35

Nasze przedszkole wzięło udział w Festiwalu Pieśni i Piosenki Żołnierskiej pod hasłem : " I poszli , (....), jak zawsze za honor się bić". Festiwal odbył się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości . Organizatorem było Stowarzyszenie INNI działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Brzezinach. Celem konkursu było m.in . kultywowanie i rozpowszechnianie bogatej tradycji polskich pieśni  i piosenek żołnierskich, wzmacnianie  poczucia tożsamości narodowej i kulturowej , budzenie  poczucia dumy z faktu bycia Polakiem . Upowszechnianie i promowanie takich wartości jak honor, wolność, bohaterstwo, przyjaźń, męstwo . Na scenie zaprezentowało się 16 zespołów z przedszkoli i szkół podstawowych. Naszą placówkę reprezentowały dzieci z grupy IV : Natalia Kaźmierczak  , Liliana Fijałkowska oraz Ksawery Górski. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę : Szara Piechota. W przerwie między występami uczestnicy zostali zaproszeni przez Organizatorów na wojskowy poczęstunek czyli gorącą kiełbasę . Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

Poprawiony: środa, 28 listopada 2018 16:55