strona główna wydarzenia Sto lat radości z Niepodległości- akademia
Sto lat radości z Niepodległości- akademia Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 14 listopada 2018 11:56

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 14 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt: „ Sto lat radości z Niepodległości” .Rozpoczynając uroczystość wszyscy odśpiewali Hymn , a następnie  przedszkolaki  z grupy IV przedstawiły inscenizację słowno-muzyczną podczas której recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki ( „Mój dom jest biało-czerwony”, „Mała orkiestra” „Jestem Polką , jestem Polakiem” )  . Po występach wszyscy uczestnicy obejrzeli multimedialny pokaz bajki edukacyjnej „ Niepodległość”. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście . Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty rodzinny konkurs plastyczny „ Symbole narodowe”. W konkursie wzięło udział 44 dzieci , ich prace ozdobiły korytarz przedszkola stwarzając podniosły nastrój , który podkreśla wagę Święta Niepodległości. Jury miało ogromny dylemat z wyborem najlepszej pracy , dlatego jednomyślnie wszyscy uczestnicy zajęli 1 miejsce. Za udział w konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz prezenty.

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczymy się patriotyzmu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzieci posiadają naprawdę szeroką wiedzę na temat swojego miasta i kraju, a miłość do Ojczyzny przekazują właśnie poprzez wiersze i piosenki.

Poprawiony: środa, 14 listopada 2018 12:09