strona główna wydarzenia Papugarnia i Palmiarnia- wycieczka
Papugarnia i Palmiarnia- wycieczka Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 30 października 2018 23:39

 

30 października  przedszkolaki miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień ptaki . W papugarni Carmen w Łodzi poznały wygląd papug i ich tryb życia.   Na miejscu przywitał dzieci opiekun, który wyjaśnił jak należy zachowywać się w pomieszczeniu gdzie przebywają papugi. Oczywiście nie można było krzyczeć, biegać ani ciągnąć papug za piórka. Papugarnia jak sama nazwa wskazuje , to miejsce , gdzie mieszkają papugi. Były dosłownie wszędzie . Duże , małe i przepiękne . Latały między dziećmi , siadały na głowach , sweterkach . Najbardziej interesowały się świecącymi ozdobami. Na szczęście każdy przed wejściem musiał zdjęć np. kolczyki, spinki do włosów, schować guziki , ale to sprytne ptaki i pomimo ,że zastosowaliśmy się do regulaminu to i tak szukały coś co im się podobało np.: aparat p. dyrektor , pierścionki cioć a nawet smartfon. Pomimo początkowego strachu dzieci z zaciekawieniem głaskały papugi , co odważniejsze pozwalały siadać sobie na ręku lub przedramieniu .Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił  iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci naszych przedszkolaków. To była atrakcyjna lekcja żywej przyrody . Papugarnia jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu i skarbnicą przyrodniczej wiedzy o pięknych kolorowych ptakach jakimi są papugi.

Po wizycie w Papugarni przedszkolaki udały się do następnego pięknego miejsca , które pozwoliło im na bezpośrednią obserwację roślin i zwierząt . Tym razem dzieci podziwiały egzotyczne rośliny a także akwaria z żółwiami , rybkami ( olbrzymie karpie chińskie) . Podczas wizyty w Palmiarni przedszkolaki podziwiały m.in.: rośliny tropikalne, paprocie, sagowce, palmy, figowce, bananowce, daktylowce, awokado, drzewo kakaowe, goździkowce oraz wiele gatunków kaktusów. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się ekspozycja roślin owadożernych : dzbaneczników, muchołówek i rosiczek.

Wycieczka dzieci zakończyła się spacerem po najpiękniejszym łódzkim parku Źródliska . Wyjazd na długo pozostanie w pamięci dzieci .

Poprawiony: środa, 31 października 2018 00:37