strona główna wydarzenia PIERWSZA POMOC szkolenie pracowników
PIERWSZA POMOC szkolenie pracowników Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 24 października 2012 20:21

Pierwsza pomoc — zespół czynności wykonywanych w razie wypadku,urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej.

W Polsce co druga osoba nie zna zasad udzielania pierwszej pomocy , a jest to przecież  najważniejsza umiejętność  która może uratować istnienie ludzkie. Priorytetem przedszkola jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i osobom w nim pracującym ,żeby zapewnić ten priorytet musimy być pewni że potrafimy w sytuacjach zagrażających zdrowiu a nawet życiu podjąć odpowiednie kroki. Dlatego też pracownicy przedszkola systematycznie poszerzają i uzupełniają swoją wiedzę w zakresie ratownictwa przedmedycznego. W środę odbyło się szkolenie w trakcie którego wszyscy przypomnieli sobie podstawowe czynności jakie należy wykonać w razie zagrożenia zdrowia lub życia dziecka bądź osoby dorosłej.

Po szkoleniu  ( ćwiczenia praktyczne) uczestnicy szkolenia wiedzą  , że :

trzeba pamiętać  o zapewnieniu bezpieczeństwa sobie i osobie    poszkodowanej;

umieją sprawdzać stan przytomności ;

wiedzą że  oddech należy sprawdzać spokojnie, poświęcając na tę czynność co  najmniej 10 sekund ;

potrafią ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej ;

potrafią wykonać prawidłowe oddechy ratownicze ;

wykonują uciski mocno i szybko ;

potrafią wymienić wszystkie czynności, które składają się na łańcuch przeżycia.

Mamy nadzieję , że nigdy nie będziemy musieli skorzystać z naszej wiedzy , ale jak mówi przysłowie: przezorny ubezpieczony.

Podobne szkolenia zaplanowane są na dalsze spotkania , planujemy także przeprowadzić zajęcia z ratownictwa przedmedycznego w najstarszych grupach przedszkolnych, bowiem im wcześniej dzieci zaczną uczyć się metod pierwszej pomocy tym skuteczniej będą mogły w przyszłości pomagać innym.

Poprawiony: środa, 24 października 2012 20:46