strona główna wydarzenia Spotkanie z policjantami i psem policyjnym
Spotkanie z policjantami i psem policyjnym Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 19 października 2018 07:42

 

18.10.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się niezwykłe spotkanie . Odwiedzili nas  policjanci z Komendy w Koluszkach i Brzezinach sierżant sztabowy Rafał Sztajbert , podkomisarz Tomasz Żaczek  oraz aspirant sztabowy Grzegorz Kisiel któremu towarzyszył pies policyjny o wdzięcznym imieniu  Kora. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie dzieciom jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz z jakich sprzętów korzysta w trakcie pracy. Największą atrakcją było omówienie  roli policyjnego psa w wykrywaniu przestępczości, czy poszukiwaniu zaginionych. Zostały również przedstawione zasady właściwego zachowania dzieci podczas ataku psa z pokazem postępowania oraz wyjaśnienie reguł właściwego zachowania w pobliżu psa i sposobu podchodzenia do niego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały policyjnych rad oraz zadawały wiele nurtujących pytań. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały opaski odblaskowe , które mają wzmocnić ich bezpieczeństwo i widoczność na drodze.Dzieci w podziękowaniu wręczyły policjantom pamiątkowe dyplomy.

Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. Serdecznie dziękujemy policjantom i psiakowi, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!

Poprawiony: piątek, 19 października 2018 08:12