strona główna wydarzenia Sprzątanie Świata w Przedszkolu
Sprzątanie Świata w Przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 19 września 2018 18:37

Jak co roku, tak i dziś w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć bardzo ważnego wydarzenia, którym jest międzynarodowa kampania Sprzątania Świata. Nasze przedszkolaki już od najmłodszych lat uczą się tego jak segregować śmeci oraz jak dbać o czystość naszej planety- ZIEMI.

Ten dzień był pełen emocji, zabaw i ciekawych zadań. Nasze dzieci dzień rozpoczęły od pro edukacyjnej bajki " Śmieciom precz", z której nauczyły sę w jaki sposób segregować śmieci i jakie są skutki zanieczyszczania Ziemi.

Kolejną częścią wydarzenia były działania  w praktyce ! W naszym przedszkolnym ogródku jakiś tajemniczy chochlik zrobił ogrooomny bałagan! Na szczęście nasze dzieci, pracowite żuczki , znające podstawowe zasady segregacji dały sobie radę i piękne wysprzątały nasz ogródek ! Oczywiście zanim to zrobiły, ciocie z poszczególnych grup zadbały o higienę pracy i rozdały dzieciom rękawiczki :)