strona główna wydarzenia Wigilie w przedszkolu
Wigilie w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 grudnia 2017 20:56

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości  chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały choć troszkę dłużej. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Wigilijnego, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością, życzliwością. Efekt trzytygodniowych przygotowań można było podziwiać w dniach od 18 grudnia do 19 grudnia . Wtedy bowiem odbyły się rodzinne spotkania wigilijne , podczas których przedszkolaki zaprezentowały swoim rodzinom występy artystyczne związane z świętami. Ogromną niespodzianką dla dzieci była niespodziewana wizyta św. Mikołaja , który przyniósł do każdej grupy worek prezentów – zabawek . Dzieci z przejęciem recytowały Mikołajowi wierszyki , śpiewały piosenki , a na koniec wizyty zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.  Radosny świąteczny nastrój , który zawitał wraz z odwiedzinami Mikołaja był kontynuowany  przy degustacji potraw wigilijnych jakie przygotowali rodzice. To było coś wspaniałego, gdy tyle osób na raz zasiadło wspólnie do stołu. Na wspólnych rozmowach, opowieściach, wspomnieniach z dzieciństwa, wymianach przepisami kulinarnymi oraz słuchaniu kolęd upływał miło i przyjemnie czas. Myślimy , że te chwile,  na długo zostaną w naszej pamięci i będą dobrze wspominane. Drodzy rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, a małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie, dzięki czemu wspólnie stworzyły niesamowite występy.

Kultywowanie takich tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne. Kiedyś zastąpią one nas – dorosłych w podtrzymywaniu takich tradycji, do których tak bardzo jesteśmy przywiązani i co stanowi dla nas niezaprzeczalną wartość. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

Wigilie grupy II i IV

Poprawiony: poniedziałek, 18 grudnia 2017 21:11