strona główna wydarzenia Planetarium w przedszkolu
Planetarium w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 29 listopada 2017 13:21

PODRÓŻ W KOSMOSIE

Dzisiaj w przedszkolu na dzieci czekała niespodzianka. W dużej sali przedszkolaki zobaczyły ogromną kulę ziemską , czyli przenośne mobilne Planetarium . Jednym ze sposobów nowoczesnego podejścia do nauki jest wykorzystanie kina sferycznego . Używając w planetarium  specjalnego projektora , wyświetlany obraz  daje efekty pełnej przestrzeni , czyli dzieci mogą oglądać obraz dookoła siebie . Dzięki temu niebo, gwiazdy i planety znajdują się na wyciągnięcie ręki. Spotkanie w  kosmosie nie jest nowością dla naszych przedszkolaków , już parę razy brały udział w takich seansach. Tym razem  dzieci wzięły udział w projekcie edukacyjnym pt. ” Obieg wody w przyrodzie” , który odkrył przed nimi fascynujący świat kryjący się za wzorem H2O. Podczas projekcji filmu dzieci odkrywały tajemnice jakie kryje w sobie woda. Poruszono tematy związane z obiegiem wody w przyrodzie, wpływ chmur na klimat , poznały sekret powstawania chmur , wyładowań atmosferycznych . W trakcie pokazu dowiedziały się o pochodzeniu wody na Ziemi , jej zasobach , a także a może przede wszystkim o znaczeniu ekologii w życiu człowieka i konieczności dbania o czystość wód , które są niezbędne do życia każdego organizmu. To była bardzo pouczająca przygoda , która mamy nadzieję , zapamiętana zostanie do końca życia i wpłynie na dalszą postawę młodego pokolenia , które powinno już teraz chronić naszą Ziemię przed zagładą związaną z zanieczyszczeniami środowiska.

Poprawiony: środa, 29 listopada 2017 13:40