strona główna wydarzenia Akademia - 11 Listopada Święto Niepodległości
Akademia - 11 Listopada Święto Niepodległości Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 10 listopada 2017 15:08

11 Listopada – Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę skłania do refleksji i radości wszystkich Polaków, także tych najmłodszych, a to za sprawą dzieci z grupy IV i V które 10 listopada wystąpiły w akademii poświęconej obchodom Święta Niepodległości. Przedszkolaki z wielkim przejęciem recytowały piękne wiersze patriotyczne, nie mogło zabraknąć wśród nich „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Cała nasza wspólnota przedszkolna odśpiewała Hymn Polski. Pamiętano przy tym o zachowaniu należytej postawy. Dzieci z powagą i w dużym skupieniu oglądały program artystyczny w wykonaniu starszych kolegów. Duża wiedza przedszkolaków na temat dziejów naszej Ojczyzny, symboli narodowych to zasługa nauczycielek, które na zajęciach „przemycały” w przystępny i atrakcyjny sposób, te jakże trudne dla maluchów informacje.

Mamy nadzieję, że udział dzieci w akademiach o tematyce patriotycznej przyniesie w przyszłości zamierzone efekty , wyrosną one na mądrych, dumnych ze swojego kraju Patriotów zgodnie z obietnicą złożoną na zakończenie uroczystości. Dzisiejsze spotkanie było kolejną ważną lekcją patriotyzmu i nikt z nas nie zapomni odpowiedzi na pytanie : „Kto Ty jesteś? Polak mały!”.

Poprawiony: piątek, 10 listopada 2017 16:39