strona główna wydarzenia Pasowanie na Przedszkolaka
Pasowanie na Przedszkolaka Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 11 października 2017 19:12

 

Pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu wiążą się z dużym stresem. Jego źródłem jest rozłąka z rodzicami , nowe otoczenie . Okres adaptacji w nowym środowisku  u każdego przebiega inaczej . Mijają dni, tygodnie i dzieci czują się w przedszkolu coraz lepiej. Stają się bardziej samodzielne  , aktywnie uczestniczą w życiu swojej grupy .Chętnie biorą udział w zabawach, zajęciach, uczą się wierszy, piosenek. To znak ,że mogą już oficjalnie wstąpić w poczet przedszkolaków. I tak też się stało 11 października  2017 roku podczas uroczystości - Pasowania na Przedszkolaka. Imprezę poprowadził nasz dobry znajomy iluzjonista Damatus , który tym razem zabrał dzieci do magicznego domu opanowanego przez zaczarowaną mysz. Wszyscy starali się  nieproszonego gościa wypędzić z domu , ale myszka była sprytniejsza , dopiero czary jednego z przedszkolaków pomogły pozbyć się intruza . Śmiechu przy tym było co niemiara  . Dzieci poznały także kaczuszkę , która wyciągała z tali kart  , swoim czerwonym dziobem , kartę wskazaną przez  maluszka. Okazało się , że kaczka troszkę oszukiwała , ale dzieci wiedzą ,że tak nie należy postępować . Dzieci poznały także zasady utrzymywania porządku. Na podstawie prostego doświadczenia zobaczyły ,że bałagan robi się bardzo szybko, ale sprzątanie go trwa o wiele dłużej . W zrozumieniu tego pomogła im mama , która miała za zadanie w bokserskich rękawiczkach poustawiać przewrócone przez dziecko kręgle. To był naprawdę pokaz precyzyjności. Bo jak ktoś miał kiedyś na rękach rękawice bokserskie to wie , że bardzo ciężko jest przez nie cokolwiek chwytać.  Pokaz zręczności i iluzji oraz dobrego aktorstwa wywołał falę radości i entuzjazmu zarówno u dzieci jak i rodziców.  Po zabawach nadszedł czas na oficjalne ślubowanie . Maluchy powtórzyły za Damatusem  tekst ślubowania  , a następnie zostały przez dyrektora przedszkola oficjalnie pasowane magiczną mieniąca się  tysiącami kolorów różdżkę . Uczestnicy imprezy otrzymali drobny upominek i kolorowy balonik . Po sesji zdjęciowej  nasi milusińscy wspólnie z rodzicami wzięli udział w zabawach tanecznych i słodkim poczęstunku. Mamy nadzieję ,że ten wesoły dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Serdecznie dziękujemy p. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rogowie za użyczenie nam auli w Domu Kultury , w której odbyła się nasza uroczystość.

Więcej zdjęć w naszej galerii .

Poprawiony: środa, 11 października 2017 20:14