strona główna wydarzenia ŚWIĘTO DRZEWA
ŚWIĘTO DRZEWA Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 10 października 2012 19:09

Święto Drzewa , które obchodzone jest 10 października na stałe już zagościło w naszym przedszkolu . Organizatorem a przede wszystkim prekursorem  tego święta jest   Klub Gaja, który za jeden z ważniejszych  celów swojej działalności obrał edukację  w zakresie zmian klimatycznych i ochrony drzew. Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za przyszłość Ziemi, tak jak każdy z nas odpowiedzialny jest za własne życie. Sadzenie drzew czy pielęgnowanie już rosnących, może być okazją do realizacji zbieżnych celów, przebywania ze sobą, poznawania się, wymiany myśli, wiedzy, umiejętności . Świadomość proekologiczna powinna być wpajana już od najmłodszych lat. Poprzez zabawę , wspólne dbanie o najbliższe środowisko uczymy dzieci odpowiedzialności za przyszłość w jakiej przyjdzie im żyć. W tym roku hasłem przewodnim Święta Drzewa było zwrócenie uwagi na chorujące drzewa (zwłaszcza kasztanowce) . Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu nauczycieli pt:” O bukowym zmartwieniu” .Pani Małgosia poprzez inscenizację teatralną  przybliżyła dzieciom „życiowe” potrzeby drzew . Szczególną uwagę zwróciła na rolę człowieka w walce ze  szkodnikami , które je niszczą .  Drzewa tak jak każdy z nas potrzebują dobrego lekarza , który o nie zadba i ochroni przed szkodnikami. Wielką radość sprawiła dzieciom zabawa rytmiczno-ruchowa „Taniec z liśćmi”  .Przedszkolaki wsłuchując się w muzykę poważną (4 Pory Roku )naśladowały taniec jesiennych liści.  10 edycja Święta Drzewa zakończyła się sadzeniem drzewek w skrzynkach , które każda grupa zabrała do swojej klasy gdzie przez zimę będzie je pielęgnować. Przedszkolaki obiecały , że na wiosnę zasadzą swoje drzewka w ogrodzie przedszkolnym. Ciekawi jesteśmy , która grupa  najlepiej zadba o swoje drzewko. Na zakończenie spotkania dzieci złożyły ekologiczne przyrzeczenie , że dołożą wszelkich starań aby rośliny , drzewa , krzewy rosnące na terenie naszej Gminy nie obumierały , a rozkwitały i cieszyły nas wszystkich swoją soczysta zielenią.

 

 

Poprawiony: środa, 10 października 2012 20:06