strona główna wydarzenia Bezpieczne wakacje - zajęcia edukacyjne
Bezpieczne wakacje - zajęcia edukacyjne Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 27 czerwca 2017 21:03

 

Zbliżają się wakacje , czas odpoczynku, zabaw nad wodą , na plaży , w lesie słowem czas relaksu . Często w takich chwilach zapominamy o bezpieczeństwie . Słoneczna pogoda , dobre humory powodują ,że nasza czujność maleje , a wtedy nie trudno o wypadek. Dlatego w naszym przedszkolu postanowiliśmy utrwalić sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa . Dzieci pod bacznym okiem nauczycieli przypomniały sobie wpajane od kilku lat najważniejsze przepisy ruchu drogowego i przeciwpożarowe . Podczas zajęcia przedszkolaki oceniały różne sytuacje ukazane w historyjkach obrazkowych , wybierały pozytywne zachowania i samodzielnie opisywały nieprawidłowe postępowania bohaterów historyjek analizując skutki zdarzeń. Podsumowaniem spotkania pod hasłem „ Bezpieczne wakacje „ był udział dzieci w lekcji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki przypomniały sobie najważniejsze numery alarmowe oraz sposób w jaki należy rozmawiać zgłaszając wypadek . Ponadto dzieci przećwiczyły pozycje układania poszkodowanego , sprawdzania oddechu i sposobu przeprowadzania resuscytacji . Mamy nadzieję , że tego typu profilaktyczne działania prowadzone regularnie w naszym przedszkolu pozwolą uchronić dzieci przed wypadkami , a w razie nieszczęśliwego zdarzenia na pewno każde dziecko będzie umiało udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Życzymy wszystkim udanych , bezpiecznych wakacji!!

Poprawiony: wtorek, 27 czerwca 2017 21:16