strona główna wycieczki Wycieczka do Państwowej Strazy Pożarnej w Brzezinach
Wycieczka do Państwowej Strazy Pożarnej w Brzezinach Drukuj Email
poniedziałek, 29 maja 2017 20:29

29 maja przedszkolaki odwiedziły strażaków z Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach . Po przybyciu na miejsce, dzieci  przywitali Panowie Strażacy, którzy  oprowadzili i zapoznali je ze swoją pracą.Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość obejrzenia wozów strażackich oraz przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej , a także  pokaz sikawki strażackiej , z której każde dziecko miało możliwość lania wodą . Przedszkolaki zwiedziły również pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach.Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy . Utrwaliły także numery telefonów do straży . Na zakończenie wizyty maluchy podziękowały i podarowały strażakom pamiątkowy dyplom. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje strażackie przeżycia .

Poprawiony: poniedziałek, 29 maja 2017 21:17