strona główna szkolenia nauczycieli Szkolenie nauczycieli -Mali odkrywcy
Szkolenie nauczycieli -Mali odkrywcy Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor
środa, 17 maja 2017 10:03

W ramach WDN w naszym przedszkolu odbyło się szkolenie pt. ,,Mali odkrywcy”- wszechstronny rozwój dzieci, uczenie logicznego myślenia, rozwijanie zainteresowań dzieci poprzez zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Prowadzącą p. Patrycja Czajkowska przygotowała szkolenie, które składało się z dwóch części. W części teoretycznej został wygłoszony referat dotyczący wszechstronnego rozwoju dzieci poprzez zabawy badawcze, natomiast w druga część polegała na przeprowadzeniu warsztatów. W tej części nauczyciele pod okiem prowadzącej przeprowadzali różnego rodzaju doświadczenia i eksperymenty. Wszystkie przeprowadzone doświadczenia miały ukazać jak ważne jest rozwijanie wśród dzieci ich naturalnej potrzeby poznawczej. Prowadząca szkolenie zwróciła uwagę, że podczas takich zabaw dzieci uczą się wyciągać wnioski, szukać zależności a także określają przyczyny i skutki. Ponadto dziecko nabywa umiejętność planowania własnych działań, poszukiwania oryginalnych pomysłów i rozwiązań.

Część warsztatowa szkolenia odbyła się z udziałem przedszkolaków , co pozwoliło nauczycielom ocenić atrakcyjność prowadzonych ćwiczeń.

Poprawiony: środa, 17 maja 2017 10:13