strona główna wycieczki Ceramilandia wycieczka gr V
Ceramilandia wycieczka gr V Drukuj Email
czwartek, 11 maja 2017 18:08

DZIECKO W ŚWIECIE CERAMIKI

11 maja 2017 roku dzieci z Gminnego Przedszkola w Rogowie ( grupa V) oraz uczniowie II klasy ze Szkoły Podstawowej w Rogowie wyruszyły na wycieczkę , której głównym celem było poznanie technologii produkcji ceramiki . Dzieciaki odwiedziły CERAMILANDIĘ , która mieści się w Lutomiersku koło Łodzi.  CERAMILANDIA to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie ,  na twarzach dzieci  króluje uśmiech i zadowolenie – bo to miejsce magiczne, do którego chce się wracać, aby przeżyć kolejne cudowne chwile w krainie nauki, zabawy i rozrywki . Podczas wycieczki dzieci miały możliwość poszerzenia swoich umiejętności i wiedzy z zakresu twórczej zabawy. Uczestnictwo w zajęciach  z ceramiki pozwoliło rozwinąć wyobraźnię przestrzenną dzieci oraz umiejętności manualne . Każdy mały artysta  podczas procesu tworzenia zaspokoił swoją potrzebę działania . Własnoręcznie wykonane ozdoby na ceramice dały dzieciom wiele satysfakcji , tym bardziej że efekty pracy zostały zabrane do domu( każdy otrzymał własnoręcznie pomalowana doniczkę i figurkę ).  Zanim jednak dzieciaki wzięły udział w warsztatach , miały możliwość zapoznania się z technologią produkcji od surowca do produktu końcowego . Maluchy obejrzały także różnego rodzaju ceramikę , którą podziwiały podczas zwiedzania wystawy .Ceramilandia to nie tylko miejsce nauki ale również kraina zabawy i rozrywki . Dzieci przez ponad 3 godziny korzystały z uroków sali zabaw bawiąc się na zjeżdżalniach, kolejkach , w basenach z kuleczkami ,w tajemniczych tunelach . Bajkowa sceneria , niezapomniane przygody i magiczność tego miejsca na pewno spowodowało ,że każdy będzie chciał tam powrócić.

Poprawiony: czwartek, 11 maja 2017 19:46