strona główna wydarzenia Wizyta Policjantów
Wizyta Policjantów Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
niedziela, 07 maja 2017 13:18

WIZYTA POLICJANTÓW Z KPP W BRZEZINACH 

5 maja 2017 r. nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach . Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „ Bezpieczeństwo mnie kręci” . Policjantka sierż. szt. Ewa Jaźwiec –Proga przypomniała dzieciom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym . Przedszkolaki utrwaliły sposób zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz znaczenie kolorów sygnalizacji świetlnej. Ponadto sierż. szt. Ewa Jaźwiec –Proga przypomniała przedszkolakom jak należy zachować się podczas napotkania psa oraz jak należy reagować jak dziecko zaczepiane jest przez nieznajomą osobę . O bezpieczeństwie związanym z podróżą samochodem opowiadał dzielnicowy mł. asp. Jarosław Sobieszkoda . Policjant zwrócił uwagę , jak ważną rolę odgrywa zamontowanie w aucie fotelików dla dzieci i korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy pojazdem. Przedszkolaki podczas spotkania wykazały dużą wiedzę związaną z ogólnym bezpieczeństwem , chętnie odpowiadały na pytania policjantów . Na zakończenie wizyty funkcjonariusze przekazali dzieciom bardzo interesujące i przydatne upominki oraz gadżety dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym w postaci pakietu edukacyjnego „Przedszkolak bezpieczny na drodze”, ufundowanym przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi . Goście dokonali także pamiątkowego wpisu do kroniki przedszkola.

http://www.brzeziny.policja.gov.pl/?serwis=ebr&dzial=informacje&id=13406

Poprawiony: niedziela, 07 maja 2017 13:26