strona główna wycieczki Wycieczka do Centrum Ogrodniczego - TRACZ
Wycieczka do Centrum Ogrodniczego - TRACZ Drukuj Email
czwartek, 23 marca 2017 20:51

23.03.2017r. grupa V wybrała się na pierwszą wiosenną wycieczkę. Tym razem celem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Ogrodniczego TRACZ koło Strykowa. Na miejscu przedszkolaki wzięły udział w warsztatach ogrodniczych , które prowadzone były w sali restauracji. Warsztaty podzielone były na dwie części. Pierwsza część poświęcona była zdrowemu odżywianiu . Pani , która prowadziła zajęcia opowiedziała dzieciom o  „bombie witaminowej” jaką są kiełki różnych nasion . Kiełki można wykorzystywać na różne sposoby, dodawać je do kanapek, sałatek , zup , można je też zajadać jak chipsy . Najważniejsze , że kiełki można wyhodować samodzielnie , potrzebny do tego jest tylko słoik, woda, nasiona , gazik i gumka. Zresztą każde dziecko otrzymało instrukcję jak samodzielnie w domu  należy wysiać kiełki. W dodatku każdy przygotował swoją pierwsza porcję kiełków , które już w poniedziałek będzie można chrupać na kanapce. Po  pierwszej części przedszkolaki  poczęstowane zostały owocową herbatką , a kiedy nabrały sił  przystąpiły do dalszego działania. W drugiej części warsztatów ogrodniczych dzieci uczyły się jak przesadzać różne gatunki roślin oraz dowiedziały się jak je pielęgnować. Prowadząca opowiadała różne ciekawe anegdoty dotyczące roślin. Nasze przedszkolaki też pochwaliły się swoją wiedza przyrodnicza o wiosennych kwiatach i wyrecytowały wiersz mówiący o nadchodzącej wiośnie. Mając taki zasób wiedzy   dzieci przystąpiły do części praktycznej .Otrzymały trzy małe doniczki z poziomkami , które samodzielnie przesadziły do dużej doniczki. Teraz należy cierpliwie czekać na słońce , piękną pogodę aby podziwiać przez całe lato owocujące poziomki. Mali ogrodnicy muszą więc pamiętać  żeby opiekować się swoimi roślinkami , tak jak nauczyły się tego w Centrum Ogrodniczym TRACZ.

Grupa I,II,III i IV tez weźmie udział w warsztatach ogrodniczych , wyjazd już 30 marca Uśmiech

Poprawiony: czwartek, 23 marca 2017 22:11