strona główna szkolenia nauczycieli Szkolenie nauczycieli - technologie informatyczne
Szkolenie nauczycieli - technologie informatyczne Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor
czwartek, 02 lutego 2017 21:44

Praca nauczyciela polega na stałym doskonaleniu i poszukiwaniu nowych metod w przekazywaniu wiedzy dzieciom. W obecnych czasach technologia rozwija się  bardzo szybko dlatego też nauczyciel  powinien poszerzać swój warsztat pracy o nowoczesne metody , które w sposób atrakcyjny pomogą dzieciom poznawać otaczający ich świat . Internet jest ogromną skarbnicą wiedzy , ale trzeba z niej umieć korzystać . Wykorzystując różne typy aplikacji nauczyciele mogą zaplanować bardzo atrakcyjne zajęcia. Nie każdy jednak ma smykałkę informatyka , dlatego  po raz kolejny nauczyciele przedszkola i Szkoły Podstawowej w Przyłęku Dużym wzięli udział w szkoleniu prowadzonym przez konsultantów z łódzkiego WODN . Tym  razem szkolenie poprowadziła p. Magdalena Murowaniecka , która przedstawiła  propozycje wykorzystania komputera i zasobów Internetu w pracy z dzieckiem. Szkolenie odbyło się w Szkole Podstawowej w Przyłęku Dużym w sali komputerowej . Pani Magda zapoznała nauczycieli z aplikacjami i programami dla dzieci m.in. do malowania, tworzenia książeczek , nauki czytania itp. , każdy miał możliwość samodzielnego przetestowania poznanych programów i zapoznania się z ich możliwościami. Zdobytą wiedzę i nowe umiejętności nauczycielki na pewno zastosują w swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Poprawiony: czwartek, 02 lutego 2017 23:01