strona główna wydarzenia Święto Pieczonego Ziemniaka
Święto Pieczonego Ziemniaka Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 25 listopada 2016 22:17

Święto Pieczonego Ziemniaka jest już zapisane w tradycji naszego przedszkola . W tym roku miało się odbyć podczas ogniska , ale pogoda popsuła nam plany, dlatego świętowaliśmy w przedszkolu. Najpierw wysłuchaliśmy Bajki o ziemniaku w wykonaniu dzieci z grupy V .Następnie Ciocia Gosia zaprosiła nas do wspólnej zabawy . Były więc konkurencje : rzut do celu ziemniakiem, zimowe zapasy polegające na przenoszeniu ziemniaków na łyżce , transporter ziemniaków w postaci tunelu przez który każde dziecko przerzucało ziemniaka oraz zabawa "Gorący kartofelek" polegająca na podawaniu sobie ziemniaka i na hasło "parzy" ta osoba która go trzymała odpadała z gry. Na zakończenie każde dziecko otrzymało ziemniaczka w mundurku , który ze smakiem zjadło.

Poprawiony: piątek, 25 listopada 2016 23:14