strona główna realizacje dodatkowych programów GADKI z Psem - film edukacyjny Fundacji Dzieci Niczyje
GADKI z Psem - film edukacyjny Fundacji Dzieci Niczyje Drukuj Email
piątek, 18 listopada 2016 10:35

STOP UŻYWKOM !!!

W ramach realizacji projektu edukacyjnego " Listopad miesiącem świadomości prozdrowotnej" przedszkolaki wzięły udział w projekcji  filmu edukacyjnego przygotowanego przez Fundację Dzieci Niczyje " GADKI z Psem" , jest to film animowany  poruszający tematykę zagrożeń . Dzieci dowiedziały się , że jeżeli mówią " NIE " to znaczy "NIE" .Wiedza już że  gdy potrzebują pomocy  natychmiast powinny alarmować o tym osoby dorosłe te które znają ( Rodziców, dziadków, nauczycieli, wychowawców itp)  lub pracowników służb takich jak : policjant , strażak, lekarz  . Główny bohater filmu powiedział dzieciom , że dobrze zrobią  gdy powiedz o tajemnicach , które je niepokoją. Koniecznie powinny pamiętać  o tym, że ich ciało należy do nich , a części intymne są szczególnie chronione. Przedszkolaki podczas projekcji przypomniały sobie ,że alkohol, narkotyki, dopalacze , papierosy to  niezdrowe i niebezpieczne używki  . Po obejrzeniu filmu dzieci odegrały scenki dramowe związane m.in. z zakazem rozmowy z nieznajomymi , zakazem otwierania drzwi obcym osobom, zakazem przyjmowania np. słodyczy od obcych osób .

Poprawiony: piątek, 18 listopada 2016 10:49