Stop używkom - grupa IV Drukuj Email
czwartek, 17 listopada 2016 21:38

Temat używek jest trudnym tematem zwłaszcza dla małych dzieci , jednak należy o nich mówić już w przedszkolu , aby móc ustrzec dzieci przed złymi nawykami i wpływem środowiska , którego dzieci nie znają. Nasza grupa miała pogadanki na temat nadużywania alkoholu . Dzieci w sposób przystępny dowiedziały się jakie są skutki picia alkoholu .Wiedzą , że trunek niszczy wątrobę , która jet najważniejszym organem . Ponadto przedszkolaki dowiedziały się , że w stanie upojenia alkoholowego człowiek może być agresywny i zagrażać bezpieczeństwu każdego z nas . Osoba nadużywająca alkohol może spowodować wypadek . Dzieci podczas pogadanek oceniały zachowania pozytywne i negatywne , na zakończenie cyklu spotkań opracowały plakat , który ma zniechęcać ludzi do picia alkoholu.

 

Poprawiony: czwartek, 17 listopada 2016 22:03