strona główna wydarzenia Spotkanie z pielegniarką
Spotkanie z pielegniarką Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 maja 2016 12:18

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

24 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pielęgniarką Panią Joanną Kasprzak . Dzieci podczas spotkania miały możliwość poznać dokładnie zawód pielęgniarki. Spotkanie to było bardzo ciekawe i pouczające dla dzieci. Podczas tej wizyty przedszkolaki poznały podstawowe zasady higieny ciała a także poszerzyły zakres swojej wiedzy związanej ze zdrowiem. Pani Joanna ( mama naszego kolegi) zaprezentowała przybory potrzebne pielęgniarce w codziennej pracy : stetoskop , ciśnieniomierz , strzykawki , kroplówkę, rękawiczki , maski medyczne i wyjaśniła do czego służą. Przedszkolaki rozmawiały z pielęgniarką na temat : co trzeba zrobić  aby być zdrowym ? . Nasz Gość przypomniał nam o ważnej zasadzie  a mianowicie o konieczności przyjmowania jakichkolwiek leków  tylko w obecności osób dorosłych . Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały zadanie do wykonania w postaci ozdobienia rękawiczek diagnostycznych za pomocą kolorowych pisaków.

Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Kasprzak za przyjecie naszego zaproszenia oraz przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć edukacyjnych.

 

Poprawiony: wtorek, 24 maja 2016 12:46