strona główna wydarzenia Obchody Święta Flagi i Święta 3 Maja
Obchody Święta Flagi i Święta 3 Maja Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 05 maja 2016 18:50

 

Mając na uwadze świadomość tego, że uczucia miłości i przywiązania do danego kraju kształtują się już w dzieciństwie  4 maja przedszkolaki wzięły udział w uroczystości z okazji Dnia Flagi Polskiej oraz Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja . W ramach lekcji patriotycznej dzieci ubrane na galowo , z  flagami w ręku zebrały się  przed budynkiem przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Polski , po którym dzieci z gr IV zaprezentowały program artystyczny który składał się z okolicznościowych: wierszy, piosenek i tańców. Odbył się także pokaz multimedialny filmu „Polak Mały” .Podczas tej projekcji przedszkolaki poznały symbole narodowe i dowiedziały się jak okazywać im szacunek poprzez odpowiednie zachowanie i postawę. Na zakończenie uroczyście zawiesiły flagę na maszcie. Ta niezwykła lekcja historii była praktyczną nauką tradycji i patriotyzmu.

Poprawiony: czwartek, 05 maja 2016 19:27