strona główna wydarzenia Światowy Dzień Ziemi
Światowy Dzień Ziemi Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 13:35

22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi (ang. Earth Day) . W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by ludzie  pochylili się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Nie zmienimy klimatu , ale zmienić możemy nawyki .Okres przedszkolny jest najlepszym momentem aby wykształcić w młodym człowieku proekologiczne przyzwyczajenia . Poprzez udział w zajęciach poświęconych edukacji ekologicznej najmłodsze pokolenia uczą się w jaki sposób zapobiegać niszczeniu naszej planety . Przedszkolaki w tym roku Święto Ziemi uczciły na łonie natury  ,  wybierając się na pieszą wycieczkę do pobliskiego lasu . Podczas zajęć edukacyjnych dzieci segregowały odpady  poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska , rozwiązywały quiz ekologiczny , obserwowały rośliny i drzewa . Na terenie boiska , które znajduje się w lesie, zorganizowały happening ukazujący naturalne piękno roślinności która nas otacza. Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było złożenie przyrzeczenia Przyjaciela Przyrody oraz sadzenie pięknych kwiatów w ogrodzie przedszkolnym.

Poprawiony: poniedziałek, 18 kwietnia 2016 13:56