strona główna wydarzenia Po Polsce podróże małe i duże - przedstawienie teatralne
Po Polsce podróże małe i duże - przedstawienie teatralne Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 kwietnia 2016 14:27

 

W 5 kwietnia dzieci z naszego przedszkola były uczestnikami niezwykłej podróży po Polsce, na którą zabrali ich aktorzy ze studia artystycznego „Akada” z Suwałk. Dzięki przedstawieniu „Po Polsce podróże małe i duże” przedszkolaki odwiedziły najciekawsze miejsca w Polsce. Przewodnikiem ich był smok Bazyli , który przybył z zagranicy, by odwiedzić swojego dziadka – Smoka Wawelskiego. Jednak już na początku wyprawy okazało się, że jego podróż do Krakowa nie będzie łatwa. Bazyli nie zrażał się jednak niepowodzeniami . Błądząc odwiedzał kolejne miasta(Gdańsk, Toruń, Poznań, Warszawę, Olsztyn, Białystok)opowiadając dzieciom wiele ciekawostek związanych z danym miastem . W tej trudnej podróży pomagały mu m.in. Złota Rybka i Syrenka Warszawska. Przedszkolaki włączając się aktywnie do wspólnej zabawy ze smokiem Bazylim poznały wiele ważnych informacji na temat geografii i historii Polski. I kto powiedział , że Polski nie da się zwiedzić w ciągu 45min? Naszym przedszkolakom się udało i do tego bardzo podobało , jak dorosną to każde miejsce osobiście odwiedzą i na własne oczy zobaczą piękno naszego kraju , lecz wtedy nie wystarczy im 45 min. tylko pewnie parę długich miesięcy , bo jak zwiedzać to wszystko dokładnie .

Poprawiony: wtorek, 05 kwietnia 2016 14:32