strona główna wydarzenia Święto Mleka
Święto Mleka Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 18 grudnia 2015 10:48

 

ŚWIĘTO MLEKA W PRZEDSZKOLU

"Różne są przetwory z mleka

zatem niechaj nikt nie zwleka

dnia każdego to zasada

coś z nabiału każdy zjada"

 

18 grudnia  w naszym przedszkolu  obchodziliśmy Dzień Mleka. Tego dnia nasza największa sala  zmieniła się w jedną "wielką krainę mlekiem płynącą". Dominującym kolorem była oczywiście biel. Podczas spotkania przedszkolaki wytężając swoje zmysły dowiedziały się skąd pochodzi mleko i gdzie się je przerabia na pyszne sery i jogurty, a przede wszystkim jak bardzo zdrowo jest pić mleko i jeść nabiał i jakie to ma znaczenie dla organizmu każdego człowieka.  Dzień  mleka rozpoczęliśmy wysłuchaniem wiersza „ Tylko nic nie mówcie krowie ” H.Szayerowej , a następnie drużyny z poszczególnych grup degustowały przygotowane na talerzykach produkty i nazywały je. Nazwy produktów mlecznych dzieci utrwalały także w trakcie zabawy „ Jadłospis na dobry humor” . Na zakończenie naszego święta rozwiązywane były zagadki związane tematycznie z produktami mlecznymi. Podsumowaniem spotkania była szklaneczka pysznego jogurtu zrobiona przez nasze ciocie z kuchni.

Poprawiony: piątek, 18 grudnia 2015 11:53