strona główna wydarzenia Cykl spotkań wigilinych w przedszkolu
Cykl spotkań wigilinych w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 16 grudnia 2015 20:10

WIGILIA W PRZEDSZKOLU 

W kalendarzu nie ma świąt bardziej rodzinnych niż grudniowe Święta Bożego Narodzenia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólnie śpiewane kolędy - wszystko to szczególnie nas łączy. Takie rodzinne spotkania wzmacniają więzi rodzinne , wyzwalają wspomnienia z dzieciństwa , dają poczucie stabilności , miłości . Okres przedświąteczny w naszym przedszkolu jest od lat bardzo intensywny. Dzieci podczas zajęć dekorują sale, stroją choinki , uczą się kolęd , wierszy świątecznych . Efekty pracy dzieci mogli wszyscy podziwiać podczas grupowych kolacji wigilijnych , które  stały się już tradycją naszego przedszkola. Podczas tych spotkań  rodzice , dzieci  i nauczyciele dzielili się opłatkiem , składali sobie życzenia , śpiewali wspólnie kolędy a następnie zasiedli do kolacji wigilijnej , którą przygotowali rodzice. Czas spędzony na wspólnych rozmowach, opowieściach , wspomnieniach  z dzieciństwa , wymianach przepisami kulinarnymi  oraz słuchaniu kolęd upływał miło i przyjemnie . Niespodzianką dla wszystkich była wizyta św. Mikołaja , który odwiedził wszystkie grupy przynosząc dzieciom do sal zabawki a nawet telewizor -LCD. Rodzice także otrzymali malutki słodki prezent  w postaci lizaka , ale zanim go otrzymali musieli zaśpiewać Mikołajowi kolędę . Spotkania wigilijne odniosły pełen sukces. Te chwile  , które razem spędziła społeczność przedszkolna na długo pozostaną w  pamięci .


Po wizycie św. Mikołaja  grupę IV odwiedziły  Mikołajki :-) , które także podarowały dzieciom prezenty :-)


Poprawiony: środa, 16 grudnia 2015 21:27