strona główna wydarzenia Wspominamy ....
Wspominamy .... Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 30 października 2015 21:30

1 listopada to święto, w czasie którego wspominamy tych, którzy odeszli.

Odwiedzając cmentarze, ozdabiamy groby kwiatami, zapalamy znicze i modlimy się w intencji zmarłych. Są to chwile zadumy, przemyśleń i często jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Jest to okazja do wspomnień, zadumy, okazja do dzielenia się troskami, kłopotami i radością.Kultywowanie pamięci zmarłych członków rodziny to także dobra lekcja dla naszych dzieci. Aby kiedyś, nad naszym grobem spotykały się nasze dzieci, wnuki, prawnuki, kuzyni, kuzyni kuzynów itd.Tradycją naszego przedszkola jest zapalanie płomyczka pamięci na pobliskim cmentarzu , tak też stało się dzisiaj , w skupieniu i ciszy dzieci oddały cześć zmarłym .

Poprawiony: piątek, 30 października 2015 21:44