strona główna wydarzenia PASOWANIE PRZEDSZKOLAKA 30.X.2015
PASOWANIE PRZEDSZKOLAKA 30.X.2015 Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 30 października 2015 16:52

Pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu wiążą się z dużym stresem. Jego źródłem jest rozłąka z rodzicami , obce otoczenie, nowi ludzie wokół. Okres adaptacji w nowym środowisku  u każdego przebiega inaczej . Mijają dni, tygodnie i dzieci czują się w przedszkolu coraz lepiej. Stają się bardziej samodzielne  , aktywnie uczestniczą w życiu swojej grupy .Chętnie biorą udział w zabawach, zajęciach, uczą się wierszy, piosenek. To znak ,że mogą już oficjalnie wstąpić w poczet przedszkolaków. I tak też się stało , 30 października 2015 r. dzieci , które uczęszczają do przedszkola pierwszy raz  przeżyły w swoim życiu jedną z ważniejszych uroczystości przedszkolnych jaką jest Pasowanie na Przedszkolaka. Imprezę poprowadził Magik Damatus , który zadbał o każdy szczegół dobrej zabawy. Były więc magiczne sztuczki, czarowanie , zabawy ruchowe przy muzyce a na koniec wspólne wypowiedzenie słów przyrzeczenia :

Ja przedszkolak dzielny ,
Będę zawsze uśmiechnięty
Będę słuchał swoje panie
I zjadał całe śniadanie.
Będę dbał o zwierzęta i chronił kwiaty
Aby nasz świat był piękny i bogaty.
Będę grzecznie się bawił i  pilnie uczył
Żebym mamy i taty nigdy nie zasmucił

Po tych słowach dyrektor przedszkola dokonała oficjalnego pasowania z użyciem zaczarowanej kredki .Następnie należało wypić z łyżeczki sok z cytryny  zachowując na buzi wspaniały uśmiech .  Każdy nowo przyjęty przedszkolak otrzymał zaczarowany gwizdek , odblaskowego hipopotama oraz słodką niespodziankę. Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek . Ten dzień na długo pozostanie w pamięci , bowiem taką uroczystość przeżywa się raz w życiu.

Zdjęcia z uroczystości zmieścimy w naszej galerii :-)

Poprawiony: czwartek, 29 października 2015 22:58