strona główna wydarzenia Wizyta w Wiosce OYATE
Wizyta w Wiosce OYATE Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
sobota, 16 maja 2015 08:28

 

14 maja 2015 r. przedszkolaki wyruszyły na wiosenną wycieczkę do Indiańskiej Wioski OYATE . W promieniach słońca powitał nas Wódz Plemienia . Jak na gospodarza przystało oprowadził nas po swoim terenie i opowiedział historię powstania wioski. W muzealnym Tipi opowiedział nam o życiu Indian , pokazał różnego rodzaju akcesoria , które były wykorzystywane przez Indian w życiu codziennym. Ciekawostką była informacja , że Indianom zawdzięczamy np.: gumę do żucia , pomidory , ziemniaki . Po wysłuchaniu legendy Wódz zaprosił wszystkich do pokonania toru przeszkód . Każdy kto ukończył tor został przyjęty w poczet społeczeństwa indiańskiego , czego dowodem były barwne rysunki wykonane na uśmiechniętych twarzach zarówno dzieci jak i  dorosłych uczestniczących w wycieczce. Zwiedzanie wioski  zakończyło się wspólnym  rytualnym tańcem indiańskim.

Poprawiony: sobota, 16 maja 2015 08:59