strona główna wydarzenia Bajka w wykonaniu rodziców " KOT W BUTACH"
Bajka w wykonaniu rodziców " KOT W BUTACH" Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 kwietnia 2015 21:45

KOT W BUTACH

– EFEKT WSPÓŁPRACY RODZICÓW Z PRZEDSZKOLEM.

 

,, Efektywna praca zespołowa nie powstaje

w cudowny sposób. Tworzy ją postawa

uczestników zespołu, skłonna do

współpracy.’’

D. Carnegie

 

 

Przedszkole i rodzina to dwa środowiska, które w szczególny sposób oddziałują na dziecko. Skuteczność tego oddziaływania uwarunkowana jest wzajemnym i ścisłym współdziałaniem. Właściwa, pełna współpraca przedszkola z rodzicami prowadzi do zintegrowania działań dydaktyczno – wychowawczych. Tak właśnie jest w naszym przedszkolu. Od chwili przekroczenia przez dziecko progu przedszkola – cel pracy pedagogicznej przedszkola i cel rodziny jest  wspólny. Rodzice zapewniają potrzeby małego dziecka , do których należą miedzy innymi : potrzeba miłości, przynależności, akceptacji, bezpieczeństwa, kontaktu emocjonalnego, aktywności , samodzielności . Zadaniem przedszkola jest wzmacnianie uczuciowych więzi między dzieckiem a jego rodzicami, budzenie zainteresowania rodziców światem dziecięcych przeżyć, a więc także tym wszystkim, co dzieje się w przedszkolu, które wprowadza dziecko w życie społeczne, kształtuje postawy jego charakteru, wzbudza zaciekawienie przyrodą, sztuką, pobudza wyobraźnię i potrzebę tworzenia. Na właściwe zorganizowanie współpracy przedszkola z rodzicami wpływ ma życzliwy i partnerski stosunek nauczycieli i rodziców oraz wzajemne zrozumienie i takie właśnie jest w naszej placówce. Rodzice i nauczyciele wiedzą ,że połączenie sił i serca w procesie dydaktyczno-wychowawczym  , uzupełnianie swoich działań prowadzi do sukcesu najmłodszych , pozwala na  wprowadzenie malucha w świat ludzi dorosłych , uczy sztuki życia , przygotowuje do dalszego etapu edukacyjnego . Kierując się zasadami pozytywnej motywacji , partnerstwa , jedności oddziaływań i systematycznej współpracy  rodzice i nauczyciele z naszego przedszkola  zbudowali zgrany zespół , którego głównym celem jest dobro dziecka .Efekty obopólnej współpracy  widać w każdym działaniu , projekcie realizowanym w placówce. Nasze dzieci osiągają wysokie wyniki w różnych konkursach , festiwalach , olimpiadach zarówno  regionalnych jak i wojewódzkich a nawet ogólnokrajowych. Nie byłoby to możliwe bez pomocy i zaangażowania rodziców , którzy przygotowują wspaniałe stroje na występy , pomagają w projektowaniu dekoracji. Kolejnym krokiem pokazującym partycypację rodziców w życiu przedszkola jest odezwa na projekt nauczycieli , a mianowicie założenie kółka  teatralnego rodziców . Chętni rodzice , którzy zgłosili się na pierwsze zebranie kółka , po krótkiej naradzie  postanowili przygotować  dla przedszkolaków przedstawienie teatralne. Po długich przygotowaniach , kiedy gotowe były dekoracje , stroje a przede wszystkim zostały opanowane role , wreszcie 28 kwietnia mogliśmy wszyscy podziwiać umiejętności aktorskie rodziców. Scena teatralna przygotowana została w Sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Rogowie . Na widowni  gościliśmy p. Wójta Daniela Koładę , panią Skarbnik – Jolantę Gabrych-Walczak , Kierownika do spraw oświaty p. Ryszarda Bigoszewskiego oraz dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół. Wszyscy widzowie z zapartym tchem i w pełnej ciszy obejrzeli bajeczne przedstawienie . Braw nie było końca . Finał przyniósł ze sobą następną niespodziankę , tym razem słodką . Rada Rodziców przygotowała bowiem dwa wspaniałe tory z wizerunkiem głównego bohatera bajki czyli Kota w Butach .Aktorzy zaprosili wszystkich do wspólnego biesiadowania związanego z weselem Królewny i Janka . Na zakończenie Kapituła Dziecięca w podziękowaniu przyznała wszystkim aktorom Rogowskie Oscary za role życia , jaką rodzice odegrali w przedstawieniu. Ala z grupy IV reprezentując Radę Dziecięcą wręczyła rodzicom pamiątkowe dyplomy .

Wszystkim bardzo się podobało i  z niecierpliwością czekają na następna bajkę :-).

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 28 kwietnia 2015 21:56