strona główna wydarzenia Warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców - Bajka O krasnoludkach i sierotce Marysi
Warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców - Bajka O krasnoludkach i sierotce Marysi Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 kwietnia 2015 19:04

28.04.2015 r. o godz. 15:00  w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Rogowie odbył się warsztat teatralny zorganizowany przez przedszkole dla dzieci i rodziców. Uczestnicy obejrzeli bajkę " O krasnoludkach i sierotce Marysi". Rodzice i dzieci  mieli okazję poznać przygody nadwornego kronikarza Koszałka –Opałka , którego zadaniem było opisać wszystko co się dzieje poza Kryształową Grotą czyli światem krasnoludków . Bohaterem jego zapisków był Podziomek który pomagał biednej  Marysi. Jak to w bajkach bywa wszystko się dobrze skończyło , a Koszałek-Opałek do tej pory opowiada wszystkim dzieciom historię Marysi .My też go widzieliśmy , opowieść wysłuchaliśmy , a po zakończeniu przedstawienia wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami przystąpiły do części warsztatowej spotkania. Na stolikach pojawiły się włóczki, kolorowe piórka, ścinki materiałów, kleje, igły do szycia, oczka, wstążki, plastikowe buteleczki i oczywiście drewniane łyżki, z których powstać miała kukiełka. Pod bacznym okiem p. Małgosi z Teatru Ganesh na stołach zaczęły powstawać małe kukiełkowe „cudeńka”. Współpraca rodziców i dzieci zaowocowała w różnorodne kolorowe kukiełki, które dzieci zabrały do domów, aby pochwalić się domownikom efektami wspólnej zabawy z rodzicami.

Poprawiony: wtorek, 28 kwietnia 2015 19:37