strona główna wydarzenia Straż Pożarna w przedszkolu
Straż Pożarna w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 17 kwietnia 2015 14:05

 

Dziś przedszkole odwiedzili mili goście. Byli to nasi Strażacy z OSP w Rogowie –  p. Piotr Szczodrowski oraz p. Damian i p. Michał. W ramach ustawicznej współpracy straży       z przedszkolem  Panowie przygotowali dla przedszkolaków prelekcję na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego połączoną z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przybliżyli dzieciom zawód strażaka. Fachowo zademonstrowali swoje umiejętności wzbudzając podziw wśród milusińskich. Nie ma się więc czemu dziwić, że na hasło  –  „Kto chce zostać strażakiem?” –  ujrzeliśmy las rąk. Największą jednak atrakcją okazała się możliwość przymierzenia strażackiego hełmu oraz nakręcenie syreny alarmowej.   Takie zajęcia na długo zapadaną dzieciom w pamięci. Nie ma to jak prawdziwi profesjonaliści, którzy z pewnością dużo ciekawiej i w bardziej atrakcyjny sposób opowiadają o swojej profesji, która jednocześnie musi być wielką pasją i przygodą.

Strażacy! Bardzo Wam dziękujemy za to piękne spotkanie. Doceniamy Wasze codzienne poświęcenie. Tym bardziej cieszymy się, że zawsze znajdujecie czas dla naszych przedszkolaków. Miło nam będzie świętować wspólnie z Wami 90 – lecie OSP w Rogowie.  A przedszkolaki z tej okazji szykują już dla Was niespodzianki.

Poprawiony: piątek, 17 kwietnia 2015 14:24