strona główna wydarzenia XV Festiwal Sztuki Małego Dziecka
XV Festiwal Sztuki Małego Dziecka Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 17 kwietnia 2015 12:31

ŚWIATło

 

Misją Festiwalu jest współudział w rozwijaniu i upowszechnianiu wychowania przez sztukę oraz  pogłębianie współpracy wśród instytucji zajmujących się twórczym rozwojem dziecka. Nasze przedszkole  już po raz 5 wzięło udział w Festiwalu Sztuki Małego Dziecka . W tym roku tematem przewodnim jest „ ŚWIATło „ . Przesłuchania konkursowe odbyły się  16.04.2015r. w Klubie „Kubuś” w Łodzi .W części teatralnej  Rogów reprezentowały dzieci z   grupy IV , które przygotowały etiudę muzyczno-taneczną czyli układy taneczne z rożnych stron świata wzbogacone pięknymi strojami  . Przedszkolaki na potrzeby występów przemieniły się w Krakowiaków , Japonki, Kowbojów , Murzynki . Każda z tych grup przedstawiła swój taniec , który poprzedzany był pulsującymi światłami , nawiązującymi do tegorocznego hasła Festiwalu.      W festiwalu wzięły także udział  dziewczynki z grupy V  Ania Mauer i Małgosia Nowak  , które na część muzyczną przygotowały piosenki „ Słońce najlepsze jest na świecie” i „ Troszeczkę ziemi , troszeczkę słońca”.   Festiwal Sztuki Małego Dziecka to ogromne przedsięwzięcie , oprócz konkursów muzycznych , plastycznych i teatralnych prowadzone są w plenerze różnego rodzaju warsztaty . Co roku festiwal pozyskuje nową rzeszę fanów , w związku z tym w rywalizacji stale podnoszona jest „poprzeczka” . Jednak najważniejszą ideą tego festiwalu jest wspólna zabawa , integracja różnych środowisk . Teraz po dniu pełnym wrażeń czekamy na ogłoszenie werdyktu jury . Ogłoszenie wyników będzie pod koniec kwietnia .Stawka jest wysoka bowiem nagrodą jest występ na deskach teatru Pinokio w Łodzi podczas Koncertu Finałowego  kończącego XV Festiwal Sztuki Małego Dziecka .

Drodzy Rodzice !

serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wspaniałych strojów na występy waszych dzieci :-)

Poprawiony: piątek, 17 kwietnia 2015 13:09