strona główna wydarzenia Policja w przedszkolu
Policja w przedszkolu Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 10 kwietnia 2015 13:11

 

Dnia 10.04.2015 r. w naszym przedszkolu w gościliśmy policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach. Tematem przewodnim  było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań dotyczących codziennej pracy policjanta. Nasz gość wyjaśniał jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Ochotnicy wspólnie z Panem policjantem przećwiczyli bezpieczne przejście przez pasy. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Żaden z przedszkolaków nie miał również problemu z określeniem jak należy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej. Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej. Policjant przypomniał o konieczności  noszenia na ubraniach elementów odblaskowych , dzięki którym piesi są bardziej widoczni na drogach , co sprzyja poprawie bezpieczeństwa. Po przekazaniu najważniejszych informacji związanych z przestrzeganiem zasad ruchu drogowego , Pan policjant zaprosił dzieci do obejrzenia wyposażenia radiowozu policyjnego.

Dzięki takim spotkaniom na pewno każdy  przedszkolak będzie kojarzył policjanta , jako osobę, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Poprawiony: piątek, 10 kwietnia 2015 13:53