strona główna wydarzenia PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 20 marca 2015 20:39

 

20 marca 2015 roku odbyła się w przedszkolu wielka uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka. Imprezę poprowadził nasz dobry znajomy iluzjonista Damatus , który przygotował dla naszych przedszkolaków magiczne zadania do wykonania . Było więc wyczarowywanie chustek , supełków na linie , tajemnicze zniknięcia postaci na kartach . Pokaz zręczności i iluzji oraz dobrego aktorstwa wywołał falę radości i entuzjazmu zarówno u dzieci jak i rodziców. Ogromną satysfakcję dała dzieciom możliwość bezpośredniego uczestnictwa w pokazie i sztuczkach. Śmiechu i radości dostarczyło wszystkim mini przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci instruowanych przez Damatusa. Jako to w bajkach bywa była księżniczka porwana przez smoka i rycerz , który przybył na białym rumaku uratować piękną niewiastę. Trzeba było być z nami i na własne oczy obejrzeć bo tego nie da się opisać słowami . Po zabawach nadszedł czas na oficjalne ślubowanie , najpierw tekst ślubowania  powtórzyli rodzice a zaraz po nich ich pociechy . Kulminacyjnym momentem przystąpienia dzieci do społeczności przedszkolnej był łyk soku z cytryny i pasowanie przez dyrektora specjalnie przygotowaną magiczną kredką , symbolem przedszkolnych zabaw. Dzieci otrzymały drobne upominki i specjalne okolicznościowe plakietki. Mamy nadzieję ,że ten wesoły dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Serdecznie dziękujemy p. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rogowie za użyczenie nam auli w Domu Kultury , w której odbyła się nasza uroczystość.

Poprawiony: piątek, 20 marca 2015 21:53