strona główna wydarzenia Koło teatralne dla rodziców
Koło teatralne dla rodziców Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 stycznia 2015 12:41

 

 

RODZICÓW

W naszym przedszkolu aktywnie działa Kółko Teatralne dla dzieci . Podczas planowanych zajęć teatralnych dzieci uczą się wierszy, ról , tworzą dekoracje . Efektem tych działań są przedstawienia teatralne , które prezentowane są na różnego rodzaju konkursach teatralnych. W tym roku Rada Rodziców i nauczyciele przedszkola postanowili rozszerzyć zakres działalności koła teatralnego i zaprosić do współpracy rodziców naszych przedszkolaków. Do tej pory to dzieci przygotowywały dla rodziców i dziadków niespodzianki w postaci występów artystycznych , w tym roku postanowiliśmy my dorośli przygotować coś dla dzieci. Koordynatorzy Koła Teatralnego zorganizowali spotkanie dla rodziców , którzy  chcieliby zrobić swoim pociechom niespodziankę w postaci przygotowania przedstawienia teatralnego , które będzie wystawione dla przedszkolaków. Koordynatorzy przygotowali na spotkanie pokaz bajki w wykonaniu rodziców z innego przedszkola . Seans ten miał na celu ukazanie , że  zabawa w teatr nie jest  trudna i podczas takich przygotowań można się zrelaksować i dobrze bawić . Panie prowadzące spotkanie przedstawiły tematykę  bajki  jaką będziemy chcieli wystawić i omówiły scenariusz . Pomimo początkowych wahań i obaw rodziców , wszystkie role zostały przydzielone. Niezmiernie jest nam miło ,że rodzice tak otwarcie odpowiedzieli na nasza propozycję i przy pomocy nauczycieli przygotują niespodziankę dla swoich dzieci . Pierwsze koty za płoty jak mówi przysłowie , teraz  kiedy już projekt  ruszył  czekają nas spotkania - czyli  próby teatralne , jeszcze dużo pracy przed nami , ale już się cieszymy bo efekt będzie na pewno spektakularny a radość dzieci wynagrodzi nam trudy prób i przygotowań. Postaramy się przekazywać na stronie relacje ze spotkań naszego koła teatralnego dla rodziców.

Poprawiony: poniedziałek, 19 stycznia 2015 13:57